Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sürpriz bir haber ile gündeme geldi. Facebook‘un sahibi olduğu platform, ortaya çıkan detaylara göre ilk defa bir iPad cihazında kullanıcıları karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

WABetaInfo tarafından sızdırılan bilgiler doğrultusunda, Apple hayranlarının yüzlerini güldürecek iki gelişme olduğu göze çarpıyor. Uygulamanın nihayet iPad desteği sunmasının yanı sıra şirketin bir de çoklu cihaz desteği eklemek için kolları sıvadığı anlaşılıyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android beta sürümünde kaybolan mesajlar özelliği için yeni bir seçeneği test etmeye başladı.

WhatsApp’ın çoklu cihaz özelliğinde iPad uygulaması keşfedildi

Temmuz ayının ortasında WhatsApp’ın kademeli olarak erişime açtığı çoklu cihaz özelliği, şimdi genişliyor. Beta programı kapsamında kullanıcıların halihazırda deneyimlemeye başladığı bu fonksiyon, toplamda 4 farklı cihazdan bağlantıya izin veriyor. Gelen son bilgilere göre ise şirket şu anda bunu iPad‘ler için de test ediyor.

Bilindiği üzere WhatsApp, iPad için resmi bir destek sağlamıyor. Fakat kaynaktan yayılan ayrıntılar; beta programına kayıt yaptıran kişilerin, test amacıyla uygulamanın henüz var olmayan iPadOS sürümünü herkesten önce, otomatik olarak alacağını ileri sürüyor.

Şu anda Facebook’un iPad için WhatsApp uygulaması geliştirmeye başladığı anlaşılıyor. Fakat bunun ne zaman hayata geçeceğine dair elimizde ne yazık ki net bir bilgi yok. Yakında bununla alakalı yeni detaylar ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

WhatsApp, masaüstü sürümü için beta programı başlatıyor

Geliştiriciler, WhatsApp Masaüstüiçin bir beta programı başlattı. Hemen katılmak isteyen kullanıcılar, Windows ve macOS için yayınlanan sürümleri indirebilirler. Cihaza söz konusu linklerdeki dosyaları kuran kişiler, artık resmen bir test kullanıcısı olarak yenilikleri deneyimlemeye başlar.

Peki ya siz WhatsApp’ın bu yenilikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.