AK Parti İzmir’de ‘Siyaset Akademisi Kadın’ programı dolu dolu geçti | Egenews | Ege ve İzmir Son Dakika HaberleriEgenews | Ege ve İzmir Son Dakika Haberleri

22 Temmuz 2024 - 19:27

AK Parti İzmir’de ‘Siyaset Akademisi Kadın’ programı dolu dolu geçti

AK Parti İzmir’de ‘Siyaset Akademisi Kadın’ programı dolu dolu geçti
Son Güncelleme :

26 Aralık 2022 - 16:31

1930 Okuma

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın ev sahipliğinde, 3 hafta süren ‘Siyaset Akademisi Kadın’ programını değerlendiren İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, ‘’Siyasete kadın yetiştirmek ve aktif siyasette yer alan kadınlarımızın yetkinliklerini arttırmak, siyasal okur yazarlıklarını arttırmak için etkin bir program gerçekleştirdik.’’ dedi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı ile AR-GE ve Eğitim Başkanlığı tarafından düzenlenen ve AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Siyaset Akademisi Kadın’ programı geçtiğimiz hafta sonu tamamlandı. 10 Aralık’ta başlayan ve 3 hafta boyunca hafta sonu dersleri ile sonlanan programı değerlendiren AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, ‘’Partimiz için geleneksel hale gelen ve 19 dönem yapılan ‘Siyaset Akademisi’ programı, bu dönem Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız ile Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığımız tarafından ‘Siyaset Akademisi Kadın’ olarak ilk defa ‘Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda mottosuyla hayata geçirildi. Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığımıza ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımıza bu önemli program için teşekkürlerimi sunuyorum. Yaklaşık 300 kadınımızın başvurarak katılımıyla 3 hafta süren akademimizde 8 ders yapıldı. Eğitimcilerin bakanlar, milletvekilleri, gazeteciler, yazarlar, iletişim uzmanları ve akademisyenlerin oluştuğu akademide Siyasal İletişim ve Yeni Medya, Aile içi İletişim, Etkili İletişim, Türkiye’nin Yakın Siyasi Tarihi, Türkiye Yüzyılı, Çevre Ahlakı ve Bilinci, Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali ve Kadın, Aile, Çocuk Politikaları konularında eğitimler verildi. İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı olarak bu önemli programa ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduk.’’ dedi.

AK Parti, kadını siyasetin öznesi haline getirmiştir

‘’Partimiz 21 yıllık süreçte, 20 yıllık iktidarı boyunca Kadını tüm çalışmalarının merkezine oturtmuştur.’’ diyen İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, sözlerini şu şekilde sürdürdü ‘’AK Parti, kadını siyasetin öznesi haline getirmiştir. ‘Kadını dışlayan bir toplum potansiyelinin ve gücünün yarısından vazgeçmiş demektir’ diyen bir Liderle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yol yürümekten büyük bir onur ve gurur duyuyoruz. Bu nedenle bu dönem kadını her alanda güçlendirmek amacıyla çıktığımız bu yolda Siyaset Akademisi kadın programını gerçekleştirdik. Bu programla amacımız öncelikle siyasete kadın yetiştirmek ve aktif siyasette yer alan kadınlarımızın yetkinliklerini arttırmak, siyasal okur yazarlıklarını arttırmaktır. Biz en büyük fırsat eşitliğinin eğitim olduğuna inanıyoruz. İşte bu nedenle başta kadınlarımızın ve kız çocuklarımızın eğitim hakkından eşit bir şekilde yararlanmaları için var gücümüzle çalışıyoruz. Kadınların eğitimine yönelik çalışmalarımıza sadece birkaç örnek vermek gerekirse; Son 20 yılda Kız Çocuklarının Yükseköğretimde okullaşma oranı yüzde 13’ten yüzde 49’a yükseldi. Bu oran erkeklerde ise yüzde 40. İlkokulda kız çocuklarının okullaşma oranı yüzde 87’lerden yüzde 93’lere ulaştı. Bugün kamuda çalışan kadın oranı yüzde 40’larda, kadının iş gücüne katılım oranı ise yüzde 35’lerin üstünde. Ve siyasette kadın temsil oranı ise yüzde 4’lerden bugün yüzde17,5’lara ulaştı. Kadının kılık kıyafetinden dolayı seçilmesinin önündeki engelleri tek tek kaldıran ve bizi siyasetin öznesi haline getiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ bir kere daha teşekkür ediyorum.’’

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.