Sürekli; gençlik ve teşkilatla buluştu… | Egenews | Ege ve İzmir Son Dakika HaberleriEgenews | Ege ve İzmir Son Dakika Haberleri

18 Mayıs 2024 - 12:36

Sürekli; gençlik ve teşkilatla buluştu…

Sürekli; gençlik ve teşkilatla buluştu…
Son Güncelleme :

21 Ekim 2022 - 14:06

730 Okuma

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; “Gençlerle 21 yıldır yan yana yürüyoruz.”

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; Torbalı gençliği ile “Çay Bizden Sohbet Sizden” programında buluştu. Daha sonra Torbalı, Gaziemir, Selçuk, Balçova, Menderes ilçe başkanları ile bölge toplantısı yapan Başkan Sürekli; bu iki buluşmadan önemli mesajlar verdi. Gençliğin verdikleri tüm karar ve uygulamalarda odak noktası olduğuna dikkat çeken Başkan Sürekli; “Onların dinamizmi, bu memlekete hizmet edenler olarak bizim heyecanımızı da diri tutuyor. 21 yıldır, kadrolarımızda onlara yer veriyor; eğitimden iş hayatına kadar her alanda yollarını açıyor, teşvik ve desteklerimizi sürdürüyoruz. Onlarla yan yana yürüyoruz. Bunu, gösteriş olsun diye değil; samimiyetle somut bir biçimde yapıyoruz. Gençlerimiz; siyasetin ve hizmet yolculuğunun malzemesi değil; odağı ve umududur. Çünkü onlar, Türkiye’nin yarınlarıdır.” diye konuştu.

İlçe Başkanları bölge toplantısında üye bazlı çalışmalar başta olmak üzere ilçe yatırımlarını masaya yatıran Sürekli; Teşkilatların enerjisinin giderek yükseldiğini belirtti. İlçe Başkanları ve teşkilatlarının AK Parti’nin başarı hikâyeleriyle dolu 21 yılını halka anlatmalarını isteyen Sürekli; “Aslında herkes iyi biliyor ki; nerede hizmet varsa orada AK Parti vardır. AK Parti, her daim milletin yanındadır.” diyerek; başkanlardan vatandaş ve üyelerin motivasyonu için özel programlar yapmalarını istedi.

Gümbür gümbür bir nesil geliyor…

Başkan Sürekli; İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın 2023’te ilk kez oy kullanacak gençlerle, Torbalı’da düzenlediği, ‘Çay Bizden Sohbet Sizden’ programına İl Gençlik Kolları Başkanı Recep Tayyip taslak ile katıldı. Gençlerle çay içerek sohbet eden ve sorularını yanıtlayan Sürekli, onlardan Büyük ve Güçlü Türkiye Hedefine sahip çıkmalarını isteyerek şunları söyledi; “Gençlik bizim geleceğimiz. Türkiye’nin geleceği… Size çok inanıyor ve güveniyoruz. Biz, gençliği sınıflandırmıyoruz, siyasete alet etmiyoruz. Aksine; yol arkadaşı görüyoruz, geleceğe köprü olarak tasvir ediyoruz.  Teknofest gençliği, 15 Temmuz Gençliği, Cumhuriyetin 100. yılı gençliği diyoruz. Üniversitelerimizde, yaptığımız diğer organizasyonlarda gençlerimizle sık sık bir araya geliyorum. Sizlerden feyiz alıyoruz, sizlerle umudumuzu ve heyecanımızı tazeliyoruz. Görüyorum; gümbür gümbür bir nesil geliyor.”

Gençler için somut, büyük destekler yarattık.

21 yıldır tüm kadrolarında gençlere yer veren bir parti olduklarını hatırlatan Sürekli, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ülkenin bugünü ve geleceğinde gençlere söz hakkı veren; ilk siyaset okulunu, siyaset akademisini açarak gençlerimizi siyasetten ekonomiye kadar her alanda teşvik eden bir partiyiz. Eğitim desteklerimiz, girişimcilik teşviklerimiz artarak sürüyor. Bugün devlet yurtlarımızdan 850 bin öğrencimiz yararlanabiliyor, 21 yıl öncesine kadarki yurt manzaraları yerini konfora bıraktı. Sosyal etkinlik alanları, spor tesisleri ile gençlik kompleksi niteliğinde yurtlarımız var. Aylık gıda ve ihtiyaç yardımı olarak verilen destek Bin 800 TL. İş hayatında da yanlarındayız. Girişimci gençlerimizi destekliyoruz. En büyük sosyal konut projesini yola çıkardık ve onların kontenjan hakları var.  Onlar da AK Parti’nin kendilerine sunduklarının da farkında. Çabalarımızı, ülkemiz milletimiz için verdiğimiz mücadeleyi görüyorlar ve en önemlisi yarının Türkiye’sini yönetme, Büyük Türkiye hedefinde rol alma gücünü kendilerinde buluyorlar.”

Nerede hizmet varsa orada AK Parti vardır.

Torbalı, Gaziemir, Selçuk, Balçova, Menderes İlçe Başkanları ile toplantı yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, hedeflerinin ve yollarının belli olduğunu belirterek, başkanlardan üye ziyaretlerinin yoğunlaştırılmasını istedi. Sürekli; “Yatırımlarımızı halka birebir anlatmalıyız. Üyelerimizi harekete geçirecek programları yoğunlaştıralım. Vefa, bizim için sözde bir hissiyat değildir. Geçmişimizin bugünle harmanlanıp vücut bulması gereken bir sürece girdik. Tüm unsurlarımızla artırarak yola revan olma zamanı. Hiçbir zaman rehavet göstermedik. Ama şimdi, gücümüz ve kurduğumuz bağlar, Türkiye’nin akıbeti için çok önemli olan 2023 seçiminde birleşmeli.  Ülkemiz ve şehrimizin meselelerini AK Parti’den başkasının çözemeyeceği düşüncesi ile sahada karşılaşıyoruz. Bunun sandığa da yansıması gerekiyor. İzmir AK Parti teşkilatları olarak, bugüne kadarki emeklerimiz baki. Şimdi hızımızı arttırma zamanı. Nerede hizmet varsa orada AK Parti vardır. Bu gerçek, yine milletimizin teveccühüne dönüşmeli.” diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.