Ege Diş Hekimliği ‘A Plus’ statüsünü güçlendirdi | Egenews | Ege ve İzmir Son Dakika HaberleriEgenews | Ege ve İzmir Son Dakika Haberleri

19 Nisan 2024 - 12:27

Ege Diş Hekimliği ‘A Plus’ statüsünü güçlendirdi

Ege Diş Hekimliği ‘A Plus’ statüsünü güçlendirdi
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2022 - 12:00

1240 Okuma

Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Çalışan Hakları Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan “Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi” sonucunda puanını 91.98’e yükselterek A Plus Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi konumunu güçlendirdi.

Türkiye’nin alanında en köklü fakültelerinden olan Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin;  eğitim öğretim ile ağız ve diş sağlığı tedavi hizmet standartlarını ve kalitesini geliştirerek perçinlendiği vurgulayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Bu süreçteki özverili çalışmalarından ötürü fakültemiz akademik ve idari personeli başta olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Çalışan Hakları Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan “Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi” sonucunda EÜ Diş Hekimliği Fakültesi bir önceki değerlendirmede 90,16 olan puanını 91.98’e yükselterek A Plus Hastane konumunu perçinledi.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Türkiye’de beş yıllık ilk tam kurumsal akredite olan Araştırma Üniversitemizin Diş Hekimliği Fakültesi, gerek eğitim kalitesi gerekse sunduğu sağlık hizmetleriyle başarısını her geçen gün artırmayı sürdürüyor. Sağlık Bakanlığı’mızın ilgili birimleri tarafından yapılan değerlendirmelerde fakültemizin verdiği sağlık hizmetlerinin kalitesini artırdığı ve bu durumun sürdürülebilir olduğu bir kez daha tescil edildi. Bu başarıda emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Yetkin akademik kadrosu ve donanımlı laboratuvarları ile ağız ve diş sağlığında öncü olan fakültenin son dönemde fiziki altyapısını, teknolojik imkânlarını güçlendirdiklerini vurgulayan Rektör Budak, “Ağız ve diş sağlığı konusunda öncü akademik birimlerden birisiyiz. Ülkemizin pek çok ilinden resmi ve özel statüdeki hastaların güç olan tedavilerinin başvurulduğu bir merkez konumundayız. Uluslararası standartların üzerinde tanı ve tedavi hizmeti sunuyoruz. Mevcut yapımıza ilave olarak geçen yıl açılışını yaptığımız Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, gerek öğrencilerimize sağladığı uygulamalı eğitim olanağı açısından gerek sağlık hizmetlerinin kapasitesinin artırılması noktasında fakültemize ciddi katkılar sundu. Modern diş hekimliğinin gerektirdiği tüm klinik uygulamaları başarıyla gerçekleştiren fakültemiz 200 bine yakın hastaya hizmet verdi. Ayrıca, Diş Hekimliği Fakültemize bağlı olarak Karşıyaka’da yer alan Suat Cemile Balcıoğlu yerleşkemizde de bölge halkına sağlık hizmeti sunmaya başladık” dedi.

“Diş hekimliği alanında Türkiye birincisi”

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin başarılarından bahseden Rektör Budak, “Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Turizmi Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan sağlık turizmi için yetkilendirilen sağlık tesisleri listesine girmeye hak kazanan Diş Hekimliği Fakültemiz,  en saygın üniversite derecelendirme organizasyonlarının yaptığı değerlendirmelerde dünyada 150-200 bandında, Türkiye’deki üniversiteler arasında ise birinci sırada yer alıyor. 2022 YKS Sonuçlarına göre Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasındaki diş hekimliği fakülteleri içinde en yüksek puan ile öğrenci alan 2. fakülte oldu” diye konuştu.

“Sürekli olarak iyileştirme çalışmalarına devam ediyoruz”

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Ersin ise “Bölgemizin ilk diş hekimliği fakültesi olarak yarım asırdan fazla süredir hem eğitim hem de sağlık hizmeti sunumuna devam ediyoruz. Çağın gereklerine uygun olarak yenilenen tedavi üniteleri, yeniden dizayn edilen kliniklerimizde hastalara en iyi hizmeti sunuyoruz. Hizmet kalitemizin standartlarını daha ileri noktalara taşımak için sürekli olarak iyileştirme çalışmalarına devam ediyoruz. Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Çalışan Hakları Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendirmesi sonucu 91.98 puan alarak, A Plus Hastane konumumuzu koruduk. Tanı ve tedavi hizmetleri ile ağız ve diş bakımına yönelik sosyal sorumluk projeleri hazırlayarak erken yaşta farkındalık oluşturan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kalite anlayışını içselleştiren mensuplarımızla durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bizlerden desteğini esirgemeyen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Necdet Budak hocamıza fakültem ve şahsım adına şükranlarımı arz ediyorum. Bu başarı üniversitemize ve diş hekimliği fakültemiz ailesine aittir. Akademisyeninden idari çalışanına kadar tüm personelimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.