Kızılay Web Banner 120X600
Kızılay Web Banner 120X600

VATAN PARTİSİ, NATO KARARGAHI ÖNÜNDEN MEYDAN OKUDU! | EgenewsEgenews

14 Mayıs 2021 - 16:28

VATAN PARTİSİ, NATO KARARGAHI ÖNÜNDEN MEYDAN OKUDU!

VATAN PARTİSİ, NATO KARARGAHI ÖNÜNDEN MEYDAN OKUDU!
Son Güncelleme :

28 Nisan 2021 - 18:14

560 Okuma

Vatan Partisi, ABD Başkanı Joe Biden’ın geçtiğimiz günlerde Ermeni Soykırımı yalanını gündeme getirerek Türkiye’yi hedef almasının ardından Türkiye’nin dört bir yanında protestolar başlattı.

Vatan Partisi İzmir İl Teşkilatı da Türkiye Gençlik Birliği İzmir Şubesi ile birlikte Şirinyer NATO Karargâhı önünde gerçekleştirdiği basın açıklaması ile Perinçek’in AİHM zaferini hatırlatarak Biden’ın yalanlarına meydan okudu.
“TARİHÇELERE ATIF YAPARAK SONUÇ ALAMAZSINIZ!”
Açıklamayı gerçekleştiren Vatan Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve İzmir İl Başkanı Dr. Rifat MUTLU, Doğu Perinçek’in İsviçre’de kazandığı davayla Ermeni Soykırımı iddialarının emperyalist bir yalan olduğunu Avrupa İnsan Haklar Mahkemesi kararıyla ispatladığını hatırlatarak, “Türk Milletini temsil eden makamlarda oturanlar cesur ve kararlı hareket ederek daha önce AİHM nezdinde kazanılmış, tarihe geçmiş Perinçek-İsviçre ve diğer örnek kararlara atıflar yapmalı, Biden saldırılarına bu kararlarla hukuki olarak cevap vermelidir. Bu konuda tarihçilere atıf yapılarak alınacak bir sonuç yoktur!” şeklinde konuştu.
“BIDEN’IN SÖZDE SOYKIRIM TEHDİDİNİ TANIMIYORUZ!”
Ermeni Soykırımı iddialarının yeniden gündeme gelmesinde Türkiye’nin son dönemdeki siyasi tavırlarının etkili olduğunu vurgulayan Mutlu, “Türkiye, Silivri duvarlarını yıkmış, PKK’yı hendeklere gömmüş, Abd- İsrail Koridorunu yarmış, Hain Fettullahçı Darbe girişimini ezmiş, Doğu Akdeniz’de emperyalizme karşı Mavi Vatan’ı savunmuş ve Karabağ’ın işgalden kurtarılması belirleyici bir rol almıştır. Türkiye, Karadeniz’den Akdeniz’e uzanan cephede, Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Suriye ve Libya ile işbirliği yaparak ABD’nin baskı ve tehditlerini bozguna uğratmıştır” diyerek ABD Başkanı Joe Bıden’ın Türkiye’yi sözde soykırım yalanını gündeme getirerek tehdit edemeyeceğini söyledi.
 VATAN PARTİSİ’NİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ AÇIKLANDI
Vatan Partisi İzmir İl Başkanı açıklamasını Vatan Partisi’nin Bıden’ın öttürdüğü hücum borusuna eylemlerle yanıt vermek gerekliğini ortaya koyarak sonlandırdı. Mutlu, Vatan Partisi’nin 4 maddeden oluşan eylemli yanıtını basın mensuplarıyla paylaştı. Bu madde :
1- İncirlik Üssü, derhal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam kontrolüne alınmalı ve ABD askerleri 15 gün içerisinde ülkelerine gönderilmelidir.
2- Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile birlikte Kırım ve Abhazya’nın tanınması için Rusya, İran ve Azerbaycan ile diplomatik temaslar başlatılmalıdır. Cumhurbaşkanı Sayın
Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in Altılı Platform önerisine KKTC ve Abhazya da dâhil edilmelidir.
3- PKK’yı sınır ötesinde bitirmek için, Suriye Arap Cumhuriyeti ile askerî işbirliği dâhil her konuda eylem için derhal harekete geçilmelidir.
4- HDP derhal kapatılmalıdır. Anayasa Mahkemesi, PKK’nın kolu ve bacağı olan örgüte karşı yargı sürecini uzatmamalı, Türkiye’nin karşılaştığı tehditlere uygun olarak hızla karar almalıdır.  Anayasa Mahkemesi, PKK’nın kolu ve bacağı olan örgüte karşı yargı sürecini uzatmamalı, Türkiye’nin karşılaştığı tehditlere uygun olarak hızla karar almalıdır.
Açıklamasını güç ve eylem birliği çağrısıyla noktalayan Rifat Mutlu, Türk milletinin emperyalist yalanlarla diz çökmeyeceğini belirtti.
“YALANLARINI DA NAMLULARINI DA BAŞLARINA GEÇİRECEĞİZ!”
Vatan Partisi İl Başkanından sonra söz alan Türkiye Gençlik Birliği İl Başkanı Aylin KUM, “24 Nisan sözde Ermeni Soykırımı’nın değil, emperyalistlerin Çanakkale’de vatanımıza saldırışlarının yıl dönümüdür. 24 Nisan, üzerimize silahlarını sürenlerin, yalanlarını da sürdükleri gündür. Yalanlarını da namlularını da başlarına geçirecek güçteyiz. Çünkü haklı olan taraftayız. Dünya üzerindeki hiçbir devlet, hele hele tüm dünyanın en büyük katliamcısı olan Amerika Birleşik Devletleri, Türk milletini soykırımcı ilan edip ona diz çökertemez! Türk milletinin her ferdi, uluslararası hukuka saygı duyan herkes, bu yasadışı kararı ayaklarının altında çiğneyecektir” diyerek Amerikan emperyalizmine karşı Türk gençliği olarak ayakta olduklarını vurguladı.
TÜRKİYE’NİN HAKLILIĞINA VURGU
Kum, Türkiye’nin hem tarih hem de hukuk önünde suçsuzluğunun ispatlandığını vurgulayarak, “Arkamızda büyük mücadeleler ve kapı gibi mahkeme kararları var. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in AİHM’de kazandığı zafer bu tartışmayı kesin olarak bitirmiştir. AİHM, Yahudi Soykırımı ile 1915 Olaylarının aynı kategoride değerlendirilemeyeceğini karara bağlamıştır. Bu kararıyla AİHM, 1915 Olayları’nın “soykırım” olarak nitelenemeyeceğini saptamış bulunuyor. Türkiye hem tarih önünde hem de hukuk önünde sonuna kadar haklıdır” dedi.
KARARGAH ÖNÜNE BIDEN MAKETİ BIRAKTILAR

Vatan Partisi ve Türkiye Gençlik Birliği İl teşkilatları, Vatan Partisi’nin karikatürist İl Başkanı Dr. Rifat Mutlu’nun çizdiği Tek Dişi Kalmış Canavar Bıden karikatürün maketini NATO önüne bırakarak protestoyu noktaladı. Eylem çok sayıda vatanseverin attığı sloganlarla son buldu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam