reklam
reklam

ÇÖZÜM AKADEMİ’DEN EĞİTİME SİSTEMLİ VE BÜTÜNCÜL BAKIŞ | EgenewsEgenews

16 Ocak 2021 - 14:14

ÇÖZÜM AKADEMİ’DEN EĞİTİME SİSTEMLİ VE BÜTÜNCÜL BAKIŞ

ÇÖZÜM AKADEMİ’DEN EĞİTİME SİSTEMLİ VE BÜTÜNCÜL BAKIŞ
Son Güncelleme :

01 Ocak 2021 - 15:04

2410 Okuma

Özel İzmir Çözüm Akademi Okulları kurucusu Tufan Kızak okulun hedefleri ve faaliyetleri hakkında bilgilendirmeler de bulundu.

Çözüm Akademi Okulları, eğitimi sistem bütünlüğü içerisinde çok yönlü bir öğrenme ekosistemi olarak görmektedir. Okulumuz bir felsefe ve anlayışı temsil eden kurumdur. Okul kelimesi ‘EKOL’dan gelmektedir.

Ülkemizin eğitimde yeni ekollere ihtiyacı vardır. Eğitim alanında teori ve uygulamada edindiğimiz deneyimi kullanarak, çocuk odaklı, bir iddiası olan, bizden ama farklı, dünya ile yaraşılabilecek öğrenciler yetiştirmek çözüm akademi olarak temel hedefimizdir. Başarılı olmak, insanların üzerinde hem fikir olduğu hedeflerin başında gelir. Kuşkusuz başarıya kapı aralayan anahtar, iyi bir eğitimdir. İyi bir gelecek ya da başarı, sadece iyi bir mesleğe sahip olmak değil aynı zamanda topluma faydalı, aldığından daha fazlasını veren bir birey olmayı başarmaktır. Yani küçük hedeflere odaklanmak yerine, büyük ideallerin insanı olmaktır diyerek sözlerine şöyle devam etti.

Hedeflenmesi gereken, iyi vatandaş olmayı, iyi evlat olmayı başarmaktır; ufuk ve vizyon sahibi, kendisine, çevresine ve toplumuna karşı sorumluluk sahibi olabilmektir. Kısaca dünya daha iyi bir yer olsun diye çabalayan, “iyi bir insan” olmayı başarmaktır. Şimdi kendi geleceğinize doğru yolculuğa çıkarken en doğru kararı vererek başlamalısınız. Bu doğru karar size; iyi bir çevre, güvenilir bir ortam, aynı zamanda da güçlü bir kurumsal destek sunacaktır.

Çözüm Akademi okulları, sizin “istediğiniz geleceğe” ulaşmanız, “iyi bir insan” olmayı başarmanız için var. Diyerek altını çizdi. Çeyrek asırlık eğitimcilik tecrübesi, milyonlarca öğrenciyi Başarıya taşıyan yayınları, tecrübeli uzman öğretmen kadrosu, tüm Türkiye’ye yayılan kurumsal yapısı ve eğitime elverişli ortamlarıyla “kendi geleceğinize doğru sağlam adımlarla yol almanız için” var. Bu anlayış içerisinde dünyanın ve Ülkemiz’in eğitim uygulamaları titizlikle değerlendirilmiş, Çözüm Akademi Okullarına özgü olarak sentezlenmiş ve bir öğrenme ekosistemi olarak okullarımızda uygulanmaya başlamıştır diye konuştu.

Kurucu Kızak Çözüm Akademi Okullar’ının Eğitim modelleri hakkında şunları söyledi:

TUBA EĞİTİM MODELİ

TUBA (Teknoloji Okuryazarlığı, Uzgörü Gelişimi, Bilimsel Düşünme ve Araştırma-Sorgulama) adını verdiğimiz eğitim modeli, Çözüm Akademi Okullarının eğitim

Çağın gerektirdiği teknolojiyi kullanabilen ve üreten (Teknoloji Okuryazarlığı), yaşadığı an ile geleceği iç içe yorumlayıp hayata doğru açıdan bakabilen (Uzgörü Gelişimi), hayatındaki ve çevresindeki problemlerin farkına varabilen, bu problemlerin çözümü için bilimsel düşünme becerisini kullanabilen (Bilimsel Düşünme), bilgi ve olgu arasında bağ kurarak sürekli araştıran, sorgulayan ve keşfeden (Araştırma-Sorgulama) böylece özgün ürünler ortaya koyabilen mutlu ve kendi ile barışık bireyler yetiştirmektir.

KİRAZ EĞİTİM  MODELİ

KİRAZ (Karakter ve Zihniyet Eğitimi, İnovasyon İklimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışma, Akademik Başarı ve Yabancı Dil, Zanaat ve Beceri Eğitimi) adını verdiğimiz eğitim modeli, Çözüm Akademi Okullarının eğitim önceliklerine atıf yapan bir kısaltmadır.

Kendisi ile barışık ve mutlu bireylerin temel özellikleri olan güçlü bir karakter ve zihniyete (Karakter ve Zihniyet Eğitimi), özgün fikirlerin peşinde koşan ve yeniliği sürekli olarak arayan inovatif düşünme becerisine (İnovasyon İklimi), kendini tanıyan, güçlü ve zayıf yanlarının farkında olan, gerçekçi bir benlik kavramı geliştiren (Rehberlik ve Psikolojik Danışma), hayatın gerçeklerine dokunurak hayatı tanıma, anlama ve yorumlama yeterliğinin yanında akademik açıdan da başarılı ve yabancı dili etkin kullanan (Akademik Başarı ve Yabancı Dil), temel becerilerin yanında üretim, tasarım ve yaratıcılık becerileri gelişmiş bireyler (Zanaat ve Beceri Eğitimi) yetiştirmektir. dedi.

Söz konusu bu özgün eğitim modelleri ile Çözüm Akademi Okulları eğitim sistemimize ve öğretim anlayışımıza yeni bir soluk, farklı bir bakış ve telif bir dokunuş getirmeyi amaçlamaktadır. Böyle bir anlayışın hayata geçirilmesi elbette bir ekip ruhu ve profesyonel bir takım çalışmasının sonucu ile mümkün olacaktır. Bu anlamda Çözüm Akademi Okulları, alanında uzman, sürekli mesleki gelişime açık, araştıran, sorgulayan, yaratıcı ve yenilikçi bir bakış açısıyla öğrencilerine her zaman iyinin daha iyisini sunmayı hedefleyen bir insan kaynakları profiline sahiptir.

Öğretmenlerimizi proje tabanlı çalışabilen, dinamik ve akademik etkinlik geliştirebilen eğitimciler arasından seçilmektedir.

Çözüm Akademi Okulları, özgün ve seçkin bir eğitim kurumu olmak adına kendini eğitime adamış tüm paydaşlarla iş birliği ve dayanışma içerisinde çocuklarımızla bir arada olmayı umut ediyoruz. dedi.

Türkiye genelinde yapılacak Ödüllü Hazırlık sınavı hakkında da bilgi veren Kızak 2.-3.-4.-5.-6.-7.-8.-9.-10.-11. ve 12.sınıfların katılabileceği sınav 9-10 Ocak 2021 tarihinde online olarak yapılacağını belirtti.Tüm öğrencileri Çözüm hazırlık sınavına davet eden Kızak,

https://oarcozumakademiokullari.k12net.com/

üzerinden başvuru yapılması gerektiğini söyledi.

 

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Arzu Halaç 2 Ocak 2021 / 00:29 Cevapla

Egitim Öğretimde çocuklarımız ve biz veliler icin değerli bilgileriniz emekleriniz pâha biçilemez👏👏 iyi ki varsınız çozum ailesi

reklam
reklam