MAVİ PENCERE VE DİJİ DEMİ İŞ BİRLİĞİ İLE UZAKTAN ÖĞRETİME BÜYÜK DESTEK « Egenews | Ege ve İzmir Son Dakika Haberleri

28 Ocak 2023 - 16:17

MAVİ PENCERE VE DİJİ DEMİ İŞ BİRLİĞİ İLE UZAKTAN ÖĞRETİME BÜYÜK DESTEK

MAVİ PENCERE VE DİJİ DEMİ İŞ BİRLİĞİ İLE UZAKTAN ÖĞRETİME BÜYÜK DESTEK
Son Güncelleme :

17 Kasım 2020 - 20:04

5860 Okuma

Mavi Pencere Özel Eğitim Derneği özel eğitime ihtiyaç duyan kişilere destek olmak, bu alanda projeler geliştirmek, eğitim programları ve materyalleri üretmek üzere kurulmuş bir dernektir. Farklı disiplinlerden öğretmen, akademisyen ve sanatçılar tarafından kurulmuştur. Bunların yanı sıra farklı bir projeye daha imza atan Mavi Pencere Özel Eğitim Derneği’nden

ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİNE DESTEK PROGRAMI

Mavi Pencere Özel Eğitim Derneği ve Diji Demi işbirliği ile İzmir’de ikamet eden yüz öğrenciye, ülkemizin en iyi uzaktan öğretim sistemlerinden biri olan Diji Demi’yi tamamen ücretsiz olarak sunacaklar. Öğrenciler Diji Demi ile şunları yapabilir.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu tarafından belirlenen konu ve kazanımlarla eşleştirilmiş, ders programları ile uyumlu 300.000’den fazla sorudan oluşan soru havuzuna ulaşabilir

Ortaokul öğrencileri için LGS, Lise öğrencileri için YGS (TYT-AYT) sınavlarına hazırlık amaçlı beceri temelli sorulardan oluşturulan testler ile başarı durumlarını kontrol edebilir.

2.500’den fazla konu anlatımı videosuna ulaşılabilir,

Sınırsız testler oluşturup, video çözüm ve konu anlatımları ile konuları tekrar edip pekiştirebilir. Özetle ihtiyaç olan konulardan istenildiği zaman zorlukta ve miktarda soru çözülebilir.

Diji Demi Mobil uygulamasını indirebilir ve sisteme istediğiniz yerden ulaşabilir,

Hazırladığınız testleri bastırıp çözümlerini optik olarak okutabilir ve sonuçlarını hemen görebilir,

Gelişim takibi yapılabilir.

MAVİ PENCERE ÖZEL EĞİTİM DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKAN’I GÖKHAN KAYA DİJİ DEMİ İLE İLGİLİ KONUŞTU

Uzaktan öğretim konusu bir anda hepimizin gündemine oturdu. Ülke olarak buna ne kadar hazır olduğumuz ise halen farklı platformlarda tartışılan bir konu. Ancak, her çocuğumuzun aynı imkânlara sahip olmadığı ise bilinen bir gerçek. Ekonomik durumu iyi ailelerin çocukları ile ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin çocukları arasında, eğitime ulaşma konusunda önemli farklar olduğunu görmekteyiz.

Mavi Pencere Özel Eğitim Derneği olarak, eğitime eşit ve adil şartlar altında erişimin sağlanmasına katkı sağlamak amacı ile bir çalışma başlattık. Derneğimiz ve Diji Demi işbirliği ile ilimizde yaşayan yüz öğrencimize, ülkemizin en iyi uzaktan öğretim sistemlerinden biri olan Diji Demi’yi tamamen ücretsiz olarak sunacağız.

Derneğimizin web sitesi olan www.mavipencere.org adresi üzerinden ortaokul ve lise öğrencilerimizin bize başvuru yapmasını bekliyoruz. Sistemi kullanacak olan öğrenciler; Milli Eğitim Bakanlığı  tarafından belirlenen konu ve kazanımlarla eşleştirilmiş, ders programları ile uyumlu 300.000’den fazla soruya doğrudan ulaşacaklar. Bu soruların tamamının zorluk seviyesi belirlenmiştir ve çözüm videoları yine sistem içinde mevcuttur. Ortaokul öğrencilerimiz için LGS, Lise öğrencilerimiz için YGS (TYT-AYT) sınavlarına hazırlık amaçlı beceri temelli sorulardan oluşturacakları testler ile başarı durumlarını kontrol edebilirler. Sistem içinde 2.500’den fazla konu anlatımı videosuna ulaşabilirler.  Öğrencilerimiz, sınırsız testler oluşturup, video çözüm ve konu anlatımları ile konuları tekrar edip pekiştirebilirler.  Özetle ihtiyaçları olan konulardan, istedikleri zorlukta ve miktarda soru çözebilirler. Ayrıca, Diji Demi Mobil uygulamasını indirebilir ve sisteme istedikleri yerden ulaşabilirler. Öğrencilerimiz, hazırladığı testleri bastırıp, çözümlerini optik okutabilir ve sonuçlarını hemen görebilirler. Tüm bunların yanı sıra gelişimlerini takip edebilirler.

Bu çalışmayı büyütmek ve daha geniş kitlelere ulaştırmak amacı ile bize destek vermek isteyenler yine derneğimizin web sitesi üzerinde yer alan iletişim bilgilerimiz ile bize ulaşabilirler. Son başvuru tarihi 30 Kasım 2020 olduğunu belirti.

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.