Hangi kişilere gönderdiğiniz arkadaşlık isteklerini merak edebilirsiniz. Eğer hangi isteklerin yanıtsız olduğunu merak ediyorsanız bunu görmek için Facebook’ta işinize yarayacak bir klasör bulunuyor. Bu klasöre nasıl erişileceğini sizler için hazırladık.

4 Ekim günü tüm dünyada erişime kapanan Facebook ve servisleri neden kapandı? Şirketin altyapıdan sorumlu başkan yardımcısı açıkladı.

Gönderilen istekler klasörü ile yanıtsız kalan isteklerin nedenini öğrenin

Facebook’tan tanıdık kişilere gönderilen arkadaşlık istekleripek çok farklı nedenden dolayı yanıtsız bırakılmaktadır. Ancak çoğu kişi bu klasörü bilmemesinden dolayı kimlerin isteği yanıtsız bıraktığını öğrenemiyor ya da gönderdiği isteği unutuyor.

https://i2.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/10/Facebookta-goz-ardi-edilen-insanlarla-dolu-gizli-reddetme-klasoru-1.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

Sizlere sunduğumuz bu bilgilerden sonra arkadaşlık isteği gönderdiğiniz ve yanıt alamadığınız kişileri görebilmeniz mümkündür. Bu isteklerin yanıtsız kalması, kişinin sizin görmenizi istemeyeceği şeyler paylaşması ya da Facebook’u çok sık kullanmaması gibi nedenlerden dolayı olabilir. Eğer yanıt alamamanızın nedenini merak ediyorsanız sorarak merakınızı giderebilirsiniz.

Facebook gönderilen arkadaşlık isteklerini mobilde bulma

Yanıt gelmeyen arkadaşlık isteklerini görmenin iki farklı yöntemi vardır. Bunlardan ilki mobil üzerinden yapılan yöntemdir.

  • İlk olarak telefonunuzdan Facebook uygulamasını açın.
  • Üç satır gibi görünen “Menü”ye dokunun.
  • Seçenekler listesinden “Arkadaşlar”ı seçin. Buradan henüz yanıtlamadığınız istekleri ve önerilen arkadaşları görebilirsiniz.
  • Sonrasında bekleyen tüm isteklerinizi gösterecek şekilde sağ üst bölümdeki “Tümünü Gör” seçeneğine dokunun.
https://i1.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/10/Facebookta-goz-ardi-edilen-insanlarla-dolu-gizli-reddetme-klasoru-2-1.png?resize=1170%2C658&ssl=1
  • Ardından sağ üstte bulunan “Arama” simgesinin üstündeki üç noktaya dokunun.
  • Tüm bu işlemlerden sonra “Gönderilen İstekleri Görüntüle” seçeneğini seçerek göndermiş olduğunuz ancak yanıtlanmayan tüm arkadaşlık isteklerini görebileceksiniz.
https://i1.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/10/Facebookta-goz-ardi-edilen-insanlarla-dolu-gizli-reddetme-klasoru-1-1.png?resize=1170%2C658&ssl=1

Facebook gizli “reddetme klasörü”ne bilgisayarınızda erişin

Bilgisayarınız üzerinden arkadaşlık isteklerini görmek için yapmanız gereken ilk şey Facebook sayfasından giriş yapmaktır.

Sonrasında ise “Arkadaşlarını bul” kısmında yer alan “Tümünü Gör” seçeneğini seçin. Karşınıza çıkan sayfadaki sol üstte çıkan üç noktayı seçerek “Gönderilen İstekleri Görüntüle” seçeneğini seçerek tüm yok sayılan istekleri görebilmeniz mümkündür.